Antosia Wachowska w 3 etapie konkursu Instalogik!

Konkurs InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej. Konkurs realizowany był w całości on-line. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Roksana Lisiecka, Julia Matuszkowiak, Antonina Wachowska z klasy 5 i Zofia Metzner z klasy 8. Antosia w zeszłym roku dostała się do II etapu konkursu i w tym roku było podobnie. "W pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego Instalogik, który trwał w październiku 2021 roku zdobyłam 165 na 200 punktów, przez co zakwalifikowałam się do drugiego etapu. Etap drugi odbył się 11 grudnia 2021 roku od godziny 10.00 do 11.30. Należało rozwiązać trzy zadania. W każdym z nich było dziesięć zadań tekstowych i  jeden lub dwa programy do napisania w języku Assembly. Mój wynik punktowy z etapu drugiego wynosi 220 na 350 punktów. W najbliższym czasie okaże się czy zakwalifikuję się do etapu trzeciego."

Dziś okazało się, że Antosia zakwalifikowała się do III etapu. Jest to duże osiągnięcie i obserwując postępy uczennicy w konkursie można mieć nadzieję, że nie jest to jej ostatnie słowo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Piotr Strzelczyk