Świąteczne Drzewko Radości dla Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach – finał akcji

Od początku marca w Zespole Szkół w Jerce trwała zbiórka ozdób świątecznych na wielkanocne drzewko radości, które właśnie przekazaliśmy naszym Przyjaciołom z Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach.

Celem akcji było uświadomienie Naszej Szkolnej Społeczności, że w czasie pandemii można i powinno się pamiętać o innych. Wolontariusze z Naszej Szkoły uznali, że najlepszym sposobem na to będzie przygotowanie drzewka radości, na którym nasi Przyjaciele z Mościszek, będą mogli zawieszać ozdoby, które cała Społeczność Zespołu Szkół przez cały miesiąc przygotowywała z myślą o każdym, kto zamieszkuje Dom w Mościszkach.

Wśród ozdób nie zabrakło tych tradycyjnych, ale pojawiły się niezwykle pomysłowe dzieła, które zostały wykonane z najróżniejszych materiałów. Niektóre zaskakiwały oryginalnością i sposobem wykonania. Były zające, pisanki, wycinanki, wyklejanki oraz kurczaki i baranki. Wystarczy rzucić okiem na galerię zdjęć, by się o tym przekonać.

W środowy, słoneczny poranek ozdoby zostały przewiezione do Mościczek. Tam Podopieczni pod okiem pani Karoliny Łyżby-Sikory zawieszali je na specjalnie przygotowanym drzewie, które przygotowali wolontariusze wraz z opiekunami i woźnym Naszej Szkoły. Wierzymy, że ubieranie drzewka przysporzyło naszym Przyjaciołom wiele radości i nie pozwoliło choć na chwilę napłynąć myśli, że my o nich nie pamiętamy. Pamiętamy i życzymy wspaniałych i radosnych Świąt Wielkanocnych z dużą dawką uśmiechu i radości, która poleje się jak woda w lany poniedziałek.

Ponadto wolontariusze przygotowali specjalne życzenia dla wszystkich mieszkańców, ale każdy kto ich posłucha szybko stwierdzi, że są również i dla niego. Zachęcamy do wyświetlenia filmu z życzeniami.

 

Szkolny Klub Wolontariusza i Mali Wolontariusze z przedszkola w Jerce i Kopaszewie bardzo dziękują za przyłączenie się do akcji. Znów pokazaliśmy, że naszą super mocą jest czynienie dobra. Specjalne podziękowania dla wszystkich wychowawców szkoły i przedszkoli oraz rodziców, którzy wspierali dzieci i uczniów przy przygotowywaniu ozdób. Dziękujemy Pani Dyrektor, za wspieranie akcji na każdym etapie jej przebiegu.  

Serdecznie, świątecznie i radośnie pozdrawiamy,

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Jerce z koordynatorami oraz przedszkolaki z Małego Wolontariatu z opiekunami.

 

Przydróżna Beata, Szłapka Rafał  - opiekunowie Szkolonego Klubu Wolontariusza  w Jerce

« powrót