Przytul się do drzewa

Koło Przyjaciół Ziemi zachęca całą społeczność szkolną i przedszkolną Zespołu Szkół w Jerce, do pozostania Strażnikiem Lasu i włączenia się w ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulać na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. 

Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

W jaki sposób wziąć udział ? To tylko kilka kroków: 

1. Wystarczy wyjść, z opiekunem z klasy/ sali przedszkolnej, na dwór i  przytulić się do drzewa, aby otoczyć je swoją miłością!

2. Zrobić zdjęcia z oznaczeniem #straznicylasow 

3. Wychowawca/ opiekun, w okresie 10.05.2022 -10.06.2022r., udokumentuje oraz poprzez formularz zawarty na stronie organizatora kampanii prześle fotorelację świadczącą o naszym włączeniu się do akcji. 

Ponadto, zdjęcia udostępnimy na profilu facebookowym szkoły.

Dzięki tej akcji drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki  PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

Przewodnicząca Koła Przyjaciół Ziemi 

Dorota Antkowiak 

« powrót