Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/2023

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu InstaLogik, popularyzatorskiego konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W zeszłym roku szkolnym nasza uczennica Antonina Wachowska zakwalifikowała się do finałowego etapu i z bardzo dobrym wynikiem została laureatką konkursu. Mamy nadzieję, że w tym roku nasi uczniowie poradzą sobie równie dobrze. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki. 

https://instalogik.pl/ 

Piotr Strzelczyk