Walentynki w przedszkolu

Drukuj
Utworzono: sobota, 23, luty 2019 Piotr Strzelczyk

Walentynki w przedszkolu-4

W dniu 14. lutego wszyscy ubrani byliśmy na czerwono gdyż to dzień miłości i przyjaźni.

Dzień rozpoczęliśmy od poznania tradycji związanych z tym świętem. Wykonaliśmy Walentynkę dla Rodziców oraz, nauczyliśmy się wspaniałej zabawy przy piosence z serduszkiem; "Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, Tobie podaruję". Kolejna niespodzianka to Rodzice, którzy dziś, także nas zaskoczyli. Mamy przywitały się z dziećmi, a po chwili przywitaliśmy się z wicedyrektorem Jarosławem Drozdżyńskim, któremu rodzice podziękowali, za przyjęcie ich zaproszenia na dzisiejsze Walentynki. Wszyscy wzięliśmy udział w różnych zabawach związanych z walentynkami; szukaliśmy drugiej połówki serca, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiliśmy się w deszczyk z imionami, tańczyliśmy na sercowych gazetach. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Nadszedł czas na kawkę z mleczkiem. Rodzice zaproponowali i zaprosili nas do stołu, aby każdy zrobił sobie sam deserek do kawki. Super sprawa wszyscy wspaniale sobie radzili , a jak smakowało? Na koniec tego wspaniałego dnia każdy otrzymał; Walentynkowe serduszko, oraz bransoletkę, lizaczka i balonika. Dzień Walentynkowy "Słoneczka" z pewnością mogą zaliczyć do wspaniałego. Był to dzień pod znakiem takich wartości jak; szczęście, miłość przyjaźń, i radość z przebywania ze sobą. Kolejny raz dziękuję bardzo Rodzicom za poświęcony czas, przygotowanie się do dzisiejszych Walentynek, które sprawiły wiele uśmiechu, radości naszym dzieciom.


Violetta Duszyńska

Saturday the 25th.