„ Zaśpiewajmy Jezuskowi”- konkurs kolęd

Drukuj
Utworzono: niedziela, 04, luty 2018 Katarzyna Borkowska

30 stycznia 2018 - konkurs kolęd -3

Dnia 30.01.2018 r. odbył się I Międzyprzedszkolny konkurs kolęd pod hasłem „ Zaśpiewajmy Jezuskowi” , którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe im. Majki Jeżowskiej w Krzywiniu. Nie mogło zabraknąć tam nas – przedszkolaków z Jerki i Kopaszewa. W przepięknej scenerii prezentowały się małe talenty wokalne z wielu przedszkoli naszej gminy. Płynące ze sceny najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wzruszały . Wszystkim , nie tylko wykonawcom towarzyszyły ogromne emocje. Jury miało twardy orzech do zgryzienia ponieważ poziom był bardzo wysoki.


My jednak mocno trzymaliśmy kciuki za kolegów i koleżanki z grup „ Pszczółki”, „ Kubusie”,
„ Motylki”, „ Krasnale”, „ Biedroneczki” oraz dzieci z przedszkola w Kopaszewie, którzy godnie reprezentowali nasze przedszkola.
I udało się !
Swoim występem Aleksander Maćkowiak z grupy 3-4 latków „ Pszczółki” w przepięknej pastorałce
„ Maleńka przyszła miłość” oczarował publiczność i cały skład Jury, zajmując I zaszczytne miejsce w kategorii dzieci młodszych.
Przedstawiciele grupy „ Biedroneczki” z solistą Hubertem Jaszkiewiczem ,w kategorii 5-6 latków, zajęli miejsce II , prezentując widowni pastorałkę „ Bosy pastuszek”.

Sukces odniosły również przedszkolaki z Kopaszewa kolędą „ Lulajże Jezuniu” Jagoda Taczkowska, Maja Antkowiak, Marta Przybylska i Marcin Janiak ( 5-6 latki) oraz pastorałką „ Nie płacz, nie płacz Jezu” – 3-4 latek Łukasz Gołembka, wyśpiewali sobie III miejsca.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom, zwycięzcom i wychowawcom, którzy dostrzegli drzemiący u swoich wychowanków talent .

Dorota Antkowiak

Thursday the 13th.