9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek

9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek-20
 
 

W środę 9 stycznia 2019 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci, promowanie młodych talentów, integracja środowiska przedszkolnego.

Czytaj więcej...

Jasełka w Kopaszewie

Jasełka w Kopaszewie-8

Emocje i wzruszenia można było oglądać na twarzach zaproszonych gości i rodziców, kiedy to dzieci występowały z rodzicami w przedstawieniu Jasełkowym pt. "My aniołki tutaj w niebie" oraz podczas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie-60
 
 

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie. Przygotowały dla nich program artystyczny, w pierwszej części Jasełka pt. "My aniołki tutaj w niebie", w drugiej części wiersze, piosenki, kolędy, pastorałki, śpiewane indywidualnie przez każde dziecko.

Czytaj więcej...

Piękna Nasza Polska Cała

Piękna Nasza Polska Cała-2

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała, nad którym honorowy patronat objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, był przepiękną lekcją historii, odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. 

Czytaj więcej...

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka-10

W czwartek 3 stycznia w progach naszego przedszkola powitaliśmy babcie i dziadków, którzy ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków.

Czytaj więcej...

21 grudnia 2018 - Mikołajki

21 grudnia 2018 - Mikołajki-1

Dzisiaj od rana malowaliśmy i ozdabialiśmy choinki, które będą ozdobą naszej sali oraz czekaliśmy na Świętego Mikołaja. Aż tu nagle dźwięk dzwoneczków... i już wiadomo, co za gość przybył do nas.

Czytaj więcej...

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu -4

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Aby podkreślić ich wyjątkowy charakter, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się „Jasełka”. 

Czytaj więcej...

11 grudnia 2018 - Merry Christmas everyone!

11 grudnia 2018 - Merry Christmas everyone!-1

Piąta wizyta artystów poznańskiej agencji Kulturka w przedszkolu. Merry Christmas everyone! 

Czytaj więcej...

30 listopada 2018 - Pasowanie na przedszkolaka

30 listopada 2018 - Pasowanie na przedszkolaka-11
 
 
Dzieci z grupy Biedroneczki, Kubusie i Pszczółki uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia jest Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 30 listopada 2018 r.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w Kopaszewie

Dzień Pluszowego Misia w Kopaszewie-10

Mały, duży, bury, milutki, z kokardą czy w kubraczku, każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego, który jest kumplem do zabawy, kompanem do podróży, największym przyjacielem dziecka, któremu można wszystko powiedzieć. Dziś do przedszkola zaprosiliśmy Babcię Marysię, która opowiedziała historię pluszowego misia.

Czytaj więcej...

25 listopada 2018 - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada 2018 - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu-6

Miękki, puchaty i taki z łatką – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 

Czytaj więcej...

15 listopada 2018 - Kocham Moją Ojczyznę

15 listopada 2018 - Kocham Moją Ojczyznę-7

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości , nasze przedszkole włączyło się do obchodów uczczenia tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

18 listopada 2018 - Jesienne przetwory u „Motylków”  

18 listopada 2018 - Jesienne przetwory u „Motylków”  -10

Jesień to najbogatsza z pór roku, która obdarowuje nas koszami owoców i warzyw. Co zrobić, by cieszyć się nimi, kosztować przez pozostałe miesiące. „Motylki” podjęły wielkie wyzwanie, postanowiły zrobić jesienne przetwory.

Czytaj więcej...

31 października 2018 - Roztańczone przedszkolaki

31 października 2018 - Roztańczone przedszkolaki-3
 
 

Dnia 31.10.2018 r. na Sali Domu Strażaka w Krzywiniu zorganizowany został I Gminny Konkurs Tańca „Roztańczone przedszkolaki”.

Czytaj więcej...

18 października 2017 - Pożegnania z katechetką

18 października 2017 - Pożegnania z katechetką-8

W czwartek 18.10.2018r wszystkie dzieci z rodzicami i pracownikami przedszkola czekały na panią Alicję Maciejewską, która w przedszkolu uczy katechezy. Dlaczego czekaliśmy?

Czytaj więcej...

Złota polska jesień

Okna  w przedszkolu-5
 
 

Ostatni dzień złotej polskiej jesieni zapamiętamy dzięki promieniom słońca goszczącym w salach naszych pięknych przedszkoli.

Czytaj więcej...

Otwarte wtorki

wtorek

10 października 2018 - Przedszkole z Kopaszewa

10 października 2018 - Przedszkole z Kopaszewa-1

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


Przez cały tydzień w przedszkolu mówiliśmy o bezpieczeństwie. Z tej okazji zaprosiliśmy z Komedy Powiatowej Policji z Kościana Panią Izabelę Czerwińską.

Czytaj więcej...

20 września 2018 - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2018 - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka-2
 
 

W tym roku przedszkolaki i pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Jerce obchodzili swoje święto na krytym placu zabaw WMB „Zaczarowany Świat” w Lesznie.

Czytaj więcej...

Sznurki, figurki i opowieści

Sznurki, figurki i opowieści-3

Snuła się snuła gawęda… Kręciło się, kręciło historii koło...

Czytaj więcej...

Saturday the 19th.