Studnia Dla Południa

Studnia Dla Południa                -4

W roku szkolnym 2018/2019 Przedszkole w Kopaszewie grupa „Słoneczka” wspólnie z Rodzicami włącza się w Akcję Kampanii Niosę Pomoc – Studnia dla Południa, by razem z Polską Akcją Humanitarną podjąć temat dostępu do wody.

Czytaj więcej...

Warsztaty archeologiczne dla dzieci

Warsztaty archeologiczne dla dzieci-10

Czym jest archeologia? Co właściwie robi archeolog? Jak dotrzeć do skarbów ukrytych w ziemi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedszkolacy znaleźli podczas zajęć z archeolożką Agnieszką i archeologiem Pawłem.

Czytaj więcej...

Warsztaty Wielkanocne w Przedszkolu

Warsztaty Wielkanocne w Przedszkolu -4

W dniach 4 i 5 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym w Jerce odbyły się warsztaty wielkanocne z wykorzystaniem masy porcelanowej.

Czytaj więcej...

Bezpieczny przedszkolak

bezpiecz

25 kwietnia odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu dla Przedszkoli Powiatu Kościańskiego ,,Bezpieczny przedszkolak".

Czytaj więcej...

21 marca 2019 - Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

21 marca 2019 - Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu-2

W dniu 21.03.2019 r. dzieci z Przedszkola w Jerce wraz z rodzicami, którzy uczestniczyli w „Dniu Otwartym” wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania Zimy – Powitania Wiosny”.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Plastyczny

Gminny Konkurs Plastyczny-5

Przedszkole w Jerce i Kopaszewie brało udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Zima widziana oczami dziecka".

Czytaj więcej...

Walentynki w przedszkolu

Walentynki w przedszkolu-4

W dniu 14. lutego wszyscy ubrani byliśmy na czerwono gdyż to dzień miłości i przyjaźni.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Ferie Zimowe

Bezpieczne Ferie Zimowe-3

Przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Bezpieczne Ferie Zimowe" do wiersza pt. "My się zimy nie boimy" - został rozstrzygnięty.

Czytaj więcej...

21 lutego 2019 - Pocahontas - indiańska księżniczka

21 lutego 2019 - Pocahontas - indiańska księżniczka-4

W czwartek 21 lutego „Krasnale”, „Pszczółki” i „Kubusie” wybrały się na wycieczkę do Śremu w celu obejrzenia teatrzyku pt. „Pocahontas - indiańska księżniczka” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Czytaj więcej...

6 lutego 2019 - Balik karnawałowy w przedszkolu

6 lutego 2019 - Balik karnawałowy w przedszkolu-23

Dnia 06.02.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie bawiły się na balu przebierańców, który odbył się przy rozsuniętych przedszkolnych ścianach.

Czytaj więcej...

31 stycznia 2019 - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

31 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek-7
 
 

W czwartek 31 stycznia odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe im. Majki Jeżowskiej w Krzywiniu.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki dla Seniorów

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu -24

W dniu 30 stycznia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerce wraz z wychowawcami i dyrekcją gościły w swoich progach członków Koła Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich, byłych pracowników przedszkola i szkoły oraz Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń pana Jacka Nowaka i księdza proboszcza Krzysztofa Królika. Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli inscenizację jasełkową, podczas których w pięknych kostiumach dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Przedszkolaki przeniosły wszystkich uczestników spotkania w odświętny nastrój minionych już Świąt Bożego Narodzenia. Podczas poczęstunku goście mieli okazję do wspólnych rozmów i wspomnień.

Anna Losy

29 stycznia 2019 – MUZYCZNI WARIACI

29 stycznia 2019 – MUZYCZNI WARIACI-3
 
 

Czym są muzyczne wariacje?

Czytaj więcej...

28 stycznia 2019 - Kreatywne warsztaty w przedszkolu

28 stycznia 2019 - Kreatywne warsztaty w przedszkolu-16

W poniedziałek 28 stycznia wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w kreatywnych warsztatach, podczas których zaprojektowały i wykonały kolorowe i pachnące świece żelowe.

Czytaj więcej...

9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek

9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek-20
 
 

W środę 9 stycznia 2019 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci, promowanie młodych talentów, integracja środowiska przedszkolnego.

Czytaj więcej...

Jasełka w Kopaszewie

Jasełka w Kopaszewie-8

Emocje i wzruszenia można było oglądać na twarzach zaproszonych gości i rodziców, kiedy to dzieci występowały z rodzicami w przedstawieniu Jasełkowym pt. "My aniołki tutaj w niebie" oraz podczas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie-60
 
 

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie. Przygotowały dla nich program artystyczny, w pierwszej części Jasełka pt. "My aniołki tutaj w niebie", w drugiej części wiersze, piosenki, kolędy, pastorałki, śpiewane indywidualnie przez każde dziecko.

Czytaj więcej...

Piękna Nasza Polska Cała

Piękna Nasza Polska Cała-2

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała, nad którym honorowy patronat objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, był przepiękną lekcją historii, odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. 

Czytaj więcej...

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka-10

W czwartek 3 stycznia w progach naszego przedszkola powitaliśmy babcie i dziadków, którzy ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków.

Czytaj więcej...

21 grudnia 2018 - Mikołajki

21 grudnia 2018 - Mikołajki-1

Dzisiaj od rana malowaliśmy i ozdabialiśmy choinki, które będą ozdobą naszej sali oraz czekaliśmy na Świętego Mikołaja. Aż tu nagle dźwięk dzwoneczków... i już wiadomo, co za gość przybył do nas.

Czytaj więcej...

Saturday the 25th.