Gminny Konkurs Plastyczny

Gminny Konkurs Plastyczny-5

Przedszkole w Jerce i Kopaszewie brało udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Zima widziana oczami dziecka".

Czytaj więcej...

Walentynki w przedszkolu

Walentynki w przedszkolu-4

W dniu 14. lutego wszyscy ubrani byliśmy na czerwono gdyż to dzień miłości i przyjaźni.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Ferie Zimowe

Bezpieczne Ferie Zimowe-3

Przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Bezpieczne Ferie Zimowe" do wiersza pt. "My się zimy nie boimy" - został rozstrzygnięty.

Czytaj więcej...

21 lutego 2019 - Pocahontas - indiańska księżniczka

21 lutego 2019 - Pocahontas - indiańska księżniczka-4

W czwartek 21 lutego „Krasnale”, „Pszczółki” i „Kubusie” wybrały się na wycieczkę do Śremu w celu obejrzenia teatrzyku pt. „Pocahontas - indiańska księżniczka” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Czytaj więcej...

6 lutego 2019 - Balik karnawałowy w przedszkolu

6 lutego 2019 - Balik karnawałowy w przedszkolu-23

Dnia 06.02.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie bawiły się na balu przebierańców, który odbył się przy rozsuniętych przedszkolnych ścianach.

Czytaj więcej...

31 stycznia 2019 - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

31 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek-7
 
 

W czwartek 31 stycznia odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe im. Majki Jeżowskiej w Krzywiniu.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki dla Seniorów

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu -24

W dniu 30 stycznia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerce wraz z wychowawcami i dyrekcją gościły w swoich progach członków Koła Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich, byłych pracowników przedszkola i szkoły oraz Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń pana Jacka Nowaka i księdza proboszcza Krzysztofa Królika. Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli inscenizację jasełkową, podczas których w pięknych kostiumach dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Przedszkolaki przeniosły wszystkich uczestników spotkania w odświętny nastrój minionych już Świąt Bożego Narodzenia. Podczas poczęstunku goście mieli okazję do wspólnych rozmów i wspomnień.

Anna Losy

29 stycznia 2019 – MUZYCZNI WARIACI

29 stycznia 2019 – MUZYCZNI WARIACI-3
 
 

Czym są muzyczne wariacje?

Czytaj więcej...

28 stycznia 2019 - Kreatywne warsztaty w przedszkolu

28 stycznia 2019 - Kreatywne warsztaty w przedszkolu-16

W poniedziałek 28 stycznia wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w kreatywnych warsztatach, podczas których zaprojektowały i wykonały kolorowe i pachnące świece żelowe.

Czytaj więcej...

9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek

9 stycznia 2019 - Konkurs Kolęd i Pastorałek-20
 
 

W środę 9 stycznia 2019 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci, promowanie młodych talentów, integracja środowiska przedszkolnego.

Czytaj więcej...

Jasełka w Kopaszewie

Jasełka w Kopaszewie-8

Emocje i wzruszenia można było oglądać na twarzach zaproszonych gości i rodziców, kiedy to dzieci występowały z rodzicami w przedstawieniu Jasełkowym pt. "My aniołki tutaj w niebie" oraz podczas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie

Dzień Babci i Dziadka w Kopaszewie-60
 
 

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie. Przygotowały dla nich program artystyczny, w pierwszej części Jasełka pt. "My aniołki tutaj w niebie", w drugiej części wiersze, piosenki, kolędy, pastorałki, śpiewane indywidualnie przez każde dziecko.

Czytaj więcej...

Piękna Nasza Polska Cała

Piękna Nasza Polska Cała-2

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała, nad którym honorowy patronat objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, był przepiękną lekcją historii, odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. 

Czytaj więcej...

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka

3 stycznia 2019 - Dzień Babci i Dziadka-10

W czwartek 3 stycznia w progach naszego przedszkola powitaliśmy babcie i dziadków, którzy ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków.

Czytaj więcej...

21 grudnia 2018 - Mikołajki

21 grudnia 2018 - Mikołajki-1

Dzisiaj od rana malowaliśmy i ozdabialiśmy choinki, które będą ozdobą naszej sali oraz czekaliśmy na Świętego Mikołaja. Aż tu nagle dźwięk dzwoneczków... i już wiadomo, co za gość przybył do nas.

Czytaj więcej...

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu

20 grudnia 2018 - Jasełka w przedszkolu -4

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Aby podkreślić ich wyjątkowy charakter, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się „Jasełka”. 

Czytaj więcej...

11 grudnia 2018 - Merry Christmas everyone!

11 grudnia 2018 - Merry Christmas everyone!-1

Piąta wizyta artystów poznańskiej agencji Kulturka w przedszkolu. Merry Christmas everyone! 

Czytaj więcej...

30 listopada 2018 - Pasowanie na przedszkolaka

30 listopada 2018 - Pasowanie na przedszkolaka-11
 
 
Dzieci z grupy Biedroneczki, Kubusie i Pszczółki uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia jest Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 30 listopada 2018 r.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w Kopaszewie

Dzień Pluszowego Misia w Kopaszewie-10

Mały, duży, bury, milutki, z kokardą czy w kubraczku, każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego, który jest kumplem do zabawy, kompanem do podróży, największym przyjacielem dziecka, któremu można wszystko powiedzieć. Dziś do przedszkola zaprosiliśmy Babcię Marysię, która opowiedziała historię pluszowego misia.

Czytaj więcej...

25 listopada 2018 - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada 2018 - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu-6

Miękki, puchaty i taki z łatką – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 

Czytaj więcej...

Friday the 22nd.