Drzwi Otwarte w przedszkolu w Jerce

28 czerwca 2018 - Dzień Otwarty w przedszkolu w Jerce-1

Priorytetem naszego przedszkola jest to, by każde dziecko czuło się w nim dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Wiemy jednak, że na początku dla dzieci jest to bardzo trudne ponieważ wszystko jest tu obce. Dzieci odczuwają lęk, strach i niepokój. Nie mniej przykre uczucia towarzyszą rodzicom rozstającym się ze swoimi pociechami. Przekroczenie progu przedszkola to czas wielkich zmian dla całej rodziny, wymaga on odpowiedniego przygotowania. Aby zminimalizować te wszystkie negatywne przeżyciom, zarówno małego jak i dorosłego człowieka, w ostatnich dniach czerwca zorganizowaliśmy spotkania adaptacyjne.

Czytaj więcej...

Nasz przedszkolak dobrze wie, co jest zdrowe, a co nie

Nasz przedszkolak dobrze wie, co jest zdrowe, a co nie-7
 
 

W mijającym roku szkolnym w grupie „Motylki” prowadzone były różnorodne działania prozdrowotne, których głównym celem było wzbogacanie wiedzy, wykształcenie postaw, nabywanie określonych umiejętności, przyzwyczajeń, nawyków jak również poznanie zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. 

Czytaj więcej...

Wieści z Kopaszewa

Wieści z Kopaszewa-25

WIELKI SUKCES MAŁEGO PRZEDSZKOLA.


Przedszkole Samorządowe w Kopaszewie po raz drugi przystąpiło do udziału w realizacji 10 edycji "Mamo, tato wolę wodę" i odniosło wielki sukces. ZDOBYLIŚMY I MIEJSCE W POLSCE NA 2337 PRZEDSZKOLI. Nagrodą w tym konkursie była zabawka XXI wieku MAGICZNY DYWAN – podłoga interaktywna, o której od dawna marzyliśmy.

Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne

5 czerwca 2018 - Zajęcia adaptacyjne-13

Zajęcia adaptacyjne, są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem. Celem tych zajęć jest eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola oraz usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

Dni otwarte w przedszkolu

otwarty

W Krainie Orła Białego

25 maja 2018 - W Krainie Orła Białego-2

Dzień przed Świętem Matki dzieci z grupy „Kubusie” wraz rodzicami i opiekunami wyjechały do Krainy Orła Białego w Starym Gostyniu. Głównym celem tej wycieczki było podziękowanie rodzicom za ich troskę i miłość. Oprócz tego wszyscy uczestnicy poznali historię naszego państwa na podstawie legend i ciekawych inscenizacji z okazałymi rzeźbami, które robiły spore wrażenie.

Czytaj więcej...

II PRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ ”ALL YOU NEED IS MUSIC”

29 maja 2018 - II Przedszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej-2
 
 

29 maja w Domu Strażaka w Krzywiniu odbyła się II edycja Przedszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej ”All You Need Is Music” („Wszystko, czego potrzebujesz to muzyka”). Konkurs skierowany był do grup pięciolatków i sześciolatków. W muzycznej rywalizacji wzięło udział 9 zespołów z przedszkoli mieszczących się na terenie Gminy Krzywiń. Zespół Szkół w Jerce reprezentowały Krasnale i Biedroneczki z Przedszkola Samorządowego w Jerce oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kopaszewie. W zespole Krasnali wystąpili: Igor Józefowicz, Sandra Kaiser, Maja Liskowiak, Zofia Majorczyk, Marek Michalak, Aniela Praiss, Filip Ruta, Julia Skrzypczak oraz Natalia Turek. Biedroneczki reprezentowali: Antoni Bartkowiak, Jakub Bartkowiak, Lena Cwynar, Hubert Jaszkiewicz, Katarzyna Matelska oraz Antoni Ratajczak.

Czytaj więcej...

V Powiatowy konkurs pod hasłem „ Bezpieczny Przedszkolak” rozstrzygnięty.

22 maja 2018 - konkurs Bezpieczny Przedszkolak-2

Dziś, 22.05.2018 r. na sali sportowej w Oborzyskach Starych odbył się finał konkursu „ Bezpieczny Przedszkolak”. Rywalizowało 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca w odbywających się konkursach na szczeblach gminnych. Naszą Gminę reprezentowały „ Biedroneczki” z Przedszkola Samorządowego w Jerce.

Czytaj więcej...

„ Pysznie i zdrowo” – kulinarne przygody naszych przedszkolaków

Kulinarne przygody naszych przedszkolaków-7

W każdą środę przedszkolaki podejmują wielkie wyzwania, aby samodzielnie przygotowywać pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach goszczą świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, ogórki, pomidory, papryczka a także szczypiorek lub rzeżuszka, które dzieci wyhodowują w „Zielonym Kąciku Przyrody”.

Czytaj więcej...

Czerwonak 2018

8 maja 2018 - konkurs Czerwoniak-2

8 maja 2018 r. po raz kolejny, na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury, zaprezentowała swój niebywały talent muzyczny Zofia Wachowska z grupy „Motylki” Przedszkola Samorządowego w Jerce.

Czytaj więcej...

Dyżur wakacyjny

dyzur

Procedura rekrutacji dzieci na dyżur wakacyjny organizowany w Przedszkolach Samorządowych w Gminie Krzywiń

Czytaj więcej...

,,JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY''

7 maja 2018 - ,,JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY''-1

7 maja w naszym Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY''. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych, prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej, propagowanie postaw i zachowań ekologicznych, dostrzeganie piękna przyrody.

Czytaj więcej...

Przedstawienie pt. "Piękna i Bestia"

27 kwietnia 2018 - Przedstawienie pt.

W piątek 27 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów ze "Studia Herbi". Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem oglądały przedstawienie teatralne pt. "Piękna i Bestia".

Czytaj więcej...

„Mamo, tato, wolę wodę”

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej-1

W dniu 20.04.2018.r. zakończyliśmy realizację tego Programu. Celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenie dla całego środowiska. Znani i bardzo lubiani Wodni Superbohaterowie przekazywali nam podczas zajęć nowe przygody Zosi, Krzysia, wraz ze Zdrojkiem, dzielili się cenną wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka. Zabierali dzieci w podróż pełną przygód, podczas której zaprosili swoich przyjaciół na wielkie Święto Wody i Zdrojka.

Czytaj więcej...

Przedstawienie cyrkowe w przedszkolu

17 kwietnia 2018 - Przedstawienie cyrkowe w przedszkolu-1

Dnia 17 kwietnia odbył się ciekawy, pełen niespodzianek występ Cyrku O'Bimbolando, który reprezentowali artyści z Ukrainy - wielokrotni laureaci konkursów i festiwali cyrkowych .

Czytaj więcej...

„KTO TO JEST WOLONTARIUSZ ?” warsztaty dla przedszkolaków

5 kwietnia 2018 - warsztaty dla przedszkolaków-14

W dniu 5 kwietnia podziękowaniem dla dzieci z przedszkoli w Kopaszewie i w Jerce za słodycze zebrane podczas akcji świątecznej „Słodka Paczka dla Dzieciaczka” zaczęło się szkolenie w formie warsztatowej pt. : „Kto to jest Wolontariusz?”.

Czytaj więcej...

6 kwietnia 2018 - Wieści z Kopaszewa

6 kwietnia 2018 - Wieści z Kopaszewa-1

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną.

Czytaj więcej...

KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU

22 marca 2018 - KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU-4

22 marca w naszym przedszkolu gościło Mobilne Kino Sferyczne. Dzieci z przedszkola w Jerce oraz Kopaszewie miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film pt.:„Kaluoka’hina- zaczarowana rafa” wewnątrz kopuły, w technice 3D.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKÓW SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

15 marca 2018 - Spotkanie ze sztuką-5

15 marca dzieci z przedszkola w Jerce i Kopaszewie uczestniczyły w spektaklu interaktywnym pt. „Iluminacje – czyli wspólne przechadzki gestów, dźwięków, słów i kolorów” w wykonaniu artystów z poznańskiej Mozaiki.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w przedszkolu w Kopaszewie

8 marca 2018 - Dzień Kobiet w Kopaszewie-7

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i paniom.

Czytaj więcej...

Sunday the 22nd.