3 luty 2018 - Mistrzostwa Wielkopolski dzieci młodszych w piłce ręcznej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 06, luty 2018 Piotr Strzelczyk

3 luty 2018 - Mistrzostwa Wielkopolski dzieci młodszych w piłce ręcznej.-1

W sobotę 3 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół w Jerce odbył się ostatni turniej w rundzie eliminacyjnej o mistrzostwo wielkopolski w piłce ręcznej dzieci młodszych (2007 i młodsi). Po raz 4 zmierzyły się drużyny UKS Spartakus Buk, MKS Tęcza Kościan, UKS Bukowia Buk oraz UKS Spartanie Jerka. Rozgrywki te prowadzone są jednocześnie w trzech grupach 4-drużynowych. Do turnieju finałowego przechodzą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.


Przed ostatnim starciem w walce o finał liczyły się tylko drużyny z Kościana, Buku (Bukowia) i Jerki.
Nasi chłopcy zaczęli ospale i rozkręcali się z meczu na mecz. W pierwszej grze z dziewczynami z Bukowi przegrali 7 do 10. Następnie okazali się za mocni dla zawodników Spartakusa, pokonując Bukowian 9:3. Kiedy Tęcza wygrała z Bukowią wszystko już było jasne, nasi najmłodsi szczypiorniści już awansowali do finałów. Mecz z Kościaniakami był tylko formalnością. Najlepsze drużyny w grupie „D” zagrały jednak ambitnie i przysporzyły licznie zebranym kibicom sporo emocji. Do przerwy Spartanie prowadzili 5:4, jednak po pauzie lepsi okazali się Tęczowi i mecz zakończył się rezultatem 9:11.
Dla Spartan grali: Frankiewicz Wojciech, Witkowski Jakub, Leonardczyk Jan, Kaczmarek Filip, Kulig Adam, Łagodzki Marcel, Majorek Kajetan, Berus Mikołaj, Bartkowiak Adrian, Weinert Paweł, Szłapka Kacper, Michałowski Gracjan, Walenciak Kacper, Szczepaniak Marcin.
Chłopakom gratulujemy awansu i czekamy z niecierpliwością na wielki finał.
Poszczególne wyniki meczów:
Spartanie Jerka – UKS Bukowia 7:10
Tęcza Kościan – UKS Spartakus Buk 14:4
Spartanie Jerka – UKS Spartakus Buk 9:3
UKS Bukowia – Tęcza Kościan 9:14
UKS Spartakus Buk - UKS Bukowia 2:18
Tęcza Kościan – Spartanie Jerka 11:9
A tak wygląda punktacja po czterech turniejach:
1. MKS Tęcza Kościan 28 pkt.
2. UKS Spartanie Jerka 19 pkt.
3. UKS Bukowia Buk 17 pkt.
4. UKS Spartakus Buk 9 pkt.

Dawid Nowak

Thursday the 13th.