3 luty 2018 - Mistrzostwa Wielkopolski dzieci młodszych w piłce ręcznej

3 luty 2018 - Mistrzostwa Wielkopolski dzieci młodszych w piłce ręcznej.-1

W sobotę 3 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół w Jerce odbył się ostatni turniej w rundzie eliminacyjnej o mistrzostwo wielkopolski w piłce ręcznej dzieci młodszych (2007 i młodsi). Po raz 4 zmierzyły się drużyny UKS Spartakus Buk, MKS Tęcza Kościan, UKS Bukowia Buk oraz UKS Spartanie Jerka. Rozgrywki te prowadzone są jednocześnie w trzech grupach 4-drużynowych. Do turnieju finałowego przechodzą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Czytaj więcej...

Bartosz Glura laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Bartosz Glura laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego-8
 
 

Miło nam poinformować, że Bartosz Glura z klasy 3 a gimn. został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 20 stycznia 2018r. Bartosz brał udział w etapie wojewódzkim w Poznaniu. Do finału przystąpiło 142 uczniów. Wśród nich nasz uczeń – Bartosz Glura. Start w etapie wojewódzkim poprzedzony był wytężoną pracą Bartka, który rozwiązywał sporo zadań konkursowych pod nadzorem nauczyciela matematyki. Ciężka praca zaowocowała super wynikami. Bartosz uzyskał 49 punktów na 50 i został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wielkie gratulacje!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w piłce ręcznej

recz2

25 stycznia 2018r. w Zespole Szkól nr 4 w Kościanie przeprowadzono rozgrywki w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców rocznika 2002 – 2004. W turnieju, który przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, wzięły udział szkoły z powiatu kościańskiego.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt szkół podstawowych.

IMAG0448 Kopiowanie

We wtorek 12 grudnia na hali sportowej w Krzywiniu odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt szkół podstawowych. Nasza drużyna zagrała ambitnie wygrywając mecze z Krzywiniem i Bieżyniem, natomiast przegrała z bezkonkurencyjną w tym dniu drużyną z Lubinia. W rezultacie zajęliśmy drugie miejsce, na 3 stopniu podium stanęły dziewczyny z Bieżynia, a stawkę zamknęły gospodynie z Krzywinia. Naszą szkołę reprezentowały: Karina Jędroszkowiak, Teresa Leonardczyk, Amelia Adamska, Alicja Grześkowiak, Roksana Dziubała, Martyna Łukaszczyk, Natalia Perz, Aleksandra Urbaniak.

Dawid Nowak

Bartosz Glura na etapie wojewódzkim Konkursu Matematycznego

Miło nam poinformować, że Bartosz Glura z klasy 3 a gimn. zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. 24 listopada 2017r. Bartosz brał udział w etapie rejonowym w Lesznie. Do etapu rejonowego przystąpiło 67 uczniów, a 12 z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Wśród nich nasz uczeń – Bartosz Glura. Jest to wielki sukces, gdyż zadania były trudne. Start na etapie rejonowym poprzedzony był wytężoną pracą Bartka, który rozwiązywał sporo zadań konkursowych pod nadzorem nauczyciela matematyki. Teraz Bartka czeka dalsza praca w przygotowaniach do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 stycznia 2018r. Gratulujemy Bartoszowi osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki.

Opiekun Grażyna Żak

Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów gimnazjum - etap szkolny

W piątek, 10 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, do którego przystąpiło trzech uczniów naszego gimnazjum. Prawo reprezentowania naszej szkoły w etapie rejonowym zdobył Bartosz Glura z klasy trzeciej. Gratulujemy znajomości poznanych praw, zasad, jednostek i wzorów fizycznych oraz nieprzeciętnych zdolności matematycznych niezbędnych do rozwiązywania zadań z fizyki. Życzymy dużo wytrwałości w przygotowaniach do etapu rejonowego, który odbędzie się w styczniu 2018 roku.

Sławomir Kalemba

Nauczyciel fizyki

Mistrzostwa Gminy Krzywiń w piłce nożnej halowej

IMG 1637 Kopiowanie

 

W środę 25 października 2017r na hali widowiskowo sportowej w Krzywiniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Krzywiń w piłce nożnej halowej chłopców szkoły podstawowej. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z naszej gminy. Najlepiej spisali się chłopcy z Jerki wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Krzywinia, trzecie z Bieżynia a czwarte uczniowie z Lubinia. Mistrzowie gminy wystąpili w składzie: Jan Frankiewicz, Kacper Przybylak, Kamil Rzepka, Mikołaj Szczerbal, Tobiasz Dominiczak, Maksymilian Matuszak, Dawid Ławniczak, Tomasz Maik.

Tomasz Leonarczyk

Tenis stołowy drużynowo

IMAG1456

W październiku odbyły się rozgrywki gminne w tenisa stołowego drużynowo. Szkołę w Jerce reprezentowali zarówno uczniowie klas 4-6 sp oraz 7sp i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Powiatowe Biegi Sztafetowe w Kościanie

IMAG1429IMAG1431

Po zdobyciu pierwszych miejsc na zawodach gminnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych, szkoła w Jerce reprezentowała gminę Krzywiń na zawodach powiatowych w Kościanie w dwóch kategoriach: dziewcząt rocznik 2005 i mł. oraz chłopców rocznik 2005 i mł.

Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe w Krzywiniu

IMG 1400 Kopiowanie

We wrześniu odbyły się zawody gminne w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt rocznik 2005 i mł. złoto wywalczyła drużyna ze szkoły w Jerce, w składzie: Alicja Grześkowiak, Zuzanna Sonnenberg, Julia Chudziak, Oliwia Bartkowiak, Wiktoria Frydryszak, Natalia Lubiejewska, Kornelia Gardynik i Agata Paluszkiewicz.

Czytaj więcej...

Friday the 23rd.