Rozwiązanie konkursów językowych

Drukuj
Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

Stwórz własną grę językową

W mijającym semestrze chętni uczniowie klas IV-VIII projektowali własne gry językowe. Uczestnicy konkursu doskonalili umiejętności plastyczne, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania słownictwa oraz redagowania instrukcji do gry. Wszyscy wykazali się kreatywnością.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Maria Wędzińska (kl. VIII b), Julia Kaczmarek (kl. IV c)

II miejsce: Małgorzata Kajoch (kl. IV c), Monika Dominiczak (kl. VIII b)

III miejsce Wiktoria Borowska (kl. VII), Nikola i Maja Gołembka (kl. IV c)

konkurs stwórz własną grę językową Kopiowanie

Brawa dla laureatów!

Organizatorzy konkursu: Edyta Baranowska, Katarzyna Sztul

Konkurs pięknego czytania w języku angielskim

W ramach realizacji projektu „Spotkania z dziecięcą i młodzieżową literaturą anglosaską” zorganizowano Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim ”In the World of Peter Rabbit and Friends”. Chętni uczniowie z klasy VI zmierzyli się z trudnym wyzwaniem – czytali fragment powiastki angielskiej pisarki Beatrix Potter o Króliku Piotrusiu w oryginalnej wersji językowej.

I miejsce zajął Kamil Halaburda.

Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Matuszak, Kacper Przybylak, Dominik Maćkowiak, Kacper Szymczak.

konkurs pięknego czytania Kopiowanie

Brawa dla laureatów!

Organizator konkursu: Katarzyna Sztul

Mistrz ortografii angielskiej

27. maja uczniowie klas IV-VIII sprawdzili swoje umiejętności językowe w konkursie „Mistrz ortografii angielskiej”. Zakres konkursu obejmował słownictwo poznane w tym roku szkolnym na poszczególnych poziomach nauki. Zadaniem uczniów było uzupełnienie brakujących liter w podanych wyrazach, poprawienie błędnie zapisanych słów lub zwrotów oraz poprawne zapisanie zdania z ciągu liter.

Mistrzami ortografii na poszczególnych poziomach zostali:

klasa IV – Mikołaj Olejniczak (kl. IV c)

klasa V – Martyna Hebel (kl. V a)

klasa VI – Kamil Halaburda

klasa VII – Weronika Maciejewska

klasa VIII – Kacper Dodot (kl. VIII a)

Uczniowie z klas VIII zaprezentowali wysoki poziom. Z tego względu przydzielono trzy równorzędne II miejsca. Zdobyli je: Maria Wędzińska (kl. VIII b), Olga Kulig (kl. VIII a) oraz Mateusz Bossy (kl. VIII).

mistrz ortografii angielskiej Kopiowanie

Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

Organizator konkursu: Katarzyna Sztul

Tuesday the 20th.