Matematyczne sukcesy jereckich uczniów w roku szkolnym 2018-2019

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

Nasi reprezentanci Kajetan Majorek (4a) i Maciej Banaszak (4b) wywalczyli III miejsce podczas IX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas czwartych "Co dwie głowy to nie jedna", która odbyła się w kościańskiej 4 w środę 6 marca 2019 roku pod hasłem: "Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki" (Glenn Doman).

Wystartowało szesnaście dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych Powiatu Kościańskiego. Finał poprzedziły eliminacje szkolne. Konkurs miał formę testu składającego się z 15 zadań zamkniętych oraz zadań typu: intruz, logogryf, skojarzenia matematyczne oraz tangram. Uczniowie rywalizowali ze sobą, ale przede wszystkim wspaniale się bawili. Przygotowały ich panie Arleta Majorczyk oraz Grażyna Żak.

Już po raz osiemnasty szkoła w Racocie była organizatorem Powiatowego Konkursu Igrzyska Olimpijskie w Matematyce. Do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów klas siódmych reprezentujących 11 szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Przez niecałą godzinę trzyosobowe zespoły zmagały się z 19 zadaniami o tematyce olimpijskiej. Punktowane były nie tylko poprawne rozwiązania zadań, lecz także szybkość ich wykonania oraz odczytane hasło. Na miejscu III uplasowali się nasi uczniowie: Karolina Szczepaniak, Wiktoria Błoszyk i Teresa Leonardczyk przygotowani przez panią Arletę Majorczyk.

Szkoła w Racocie była również organizatorem IV edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego, który odbył się 17 maja 2019 roku. Podczas konkursu uczniowie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi (geografia, biologia, chemia, fizyka) i matematycznymi. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Bąkowski, Patrycja Halaburda oraz zdobywca II miejsca Franciszek Leonardczyk z klasy 3b gimnazjum.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur odbył się 21 marca 2019 roku. Wzięło w nim udział 33 uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienie w tym bardzo wymagającym konkursie otrzymał Kacper Dodot z klasy 8a.

W tegorocznej organizowanej przez naszą szkołę V edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego ,,Nasz Region w Matematyce” III miejsce wywalczył Jan Leonardczyk z klasy 5b, przygotowywany przez p. Grazynę Żak. Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali zadania związane z naszym regionem oraz jego historią.

Uczennice klasy siódmej: Karolina Szczepaniak oraz Weronika Maciejewska reprezentowały nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas siódmych, który odbył się 24 maja 2019r. Dziewczyny mimo dużego zaangażowania w przygotowania do konkursu nie zdobyły czołowych miejsc.
Dnia 27 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. W. Broniewskiego w Kościanie odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych „Matematyka w zastosowaniach”. 33 uczniów reprezentujących 11 szkół powiatu kościańskiego zmierzyło się z 15 zadaniami sprawdzającymi umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych oraz popularyzowującymi „królową nauk”. Poziom konkursu był wysoki, a o nagrodzonych miejscach w przypadku równej liczby punktów decydowała kolejność oddania prac. Naszym reprezentantom: Patrycji Halaburdzie (3B,) Franciszkowi Leonardczykowi (3B) oraz Szymonowi Bąkowskiemu(3A) nie udało się zdobyć czołowych miejsc.
Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w kolejnych wyzwaniach konkursowych.


Nauczyciele przygotowujący uczniów: Arleta Majorczyk, Grażyna Żak, Izabela Wilkowska,
Beata Przydróżna, Sławomir Kalemba.

Monday the 23rd.