„Świat za Oknem"

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

„Świat za Oknem

W piątek 31 maja w Przedszkolu Samorządowym w Jerce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Plastycznego "Świat za Oknem". Adresowany był do dzieci w wieku 3-6 lat, które pod kierunkiem swoich rodziców wykonały indywidualne prace. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności i aktywności twórczej dzieci i rodziców, wzmacnianie więzi rodzinnej, a także integracja środowisk przedszkolnych z Gminy Krzywiń.


Na konkurs zgłoszono 46 niezwykłych prac.
Komisja konkursowa w składzie: pan Wicedyrektor Jarosław Drożdżyński, pan Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzywinia Władysław Konieczny i pani Małgorzata Walasiak spotkała się 28 maja, aby wybrać laureatów konkursu. Jury oceniając prace kierowało się następującymi kryteriami: zgodność z tematem pracy, estetykę wykonania, oryginalność pomysłu i ogólny wygląd artystyczny. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki.
W kategorii 3 i 4-latków:
I. Miejsce: Zuzanna Łukaszczyk – Przedszkole Samorządowe w Kopaszewie
II. Miejsce: Jagoda Juszczyk – Przedszkole Samorządowe w Jerce
III. Miejsce: Maja Michałowska - Przedszkole Samorządowe w Jerce
W kategorii 5 i 6-latków:
I. Miejsce: Antonina Charłos – Przedszkole Samorządowe w Bieżyniu
II. Miejsce: Maria Janiszewska - Przedszkole Samorządowe w Jerce
III. Miejsce: Lena Borowicz - Przedszkole Samorządowe w Jerce
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Uroczystość ubarwili nam laureaci Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko śpiewamy…” z Przedszkola Samorządowego w Jerce.
Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie.


Organizatorzy konkursu:
Elżbieta Grodzka-Bilon, Renata Szlecht, Justyna Pawlicka

Monday the 23rd.