Eliminacje szkolne klas III do Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Mistrza Ortografii

27946419 1574114515991662 1659670286 o Kopiowanie

7 lutego 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje uczniów klas III do Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Mistrza Ortografii. Laureatami konkursu na etapie szkolnym zostały: Julia Walczak i Wiktoria Sobkowiak z kl. III b oraz Małgorzata Kajoch z kl. III c. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Katarzyna Brukiewicz

Eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Matematycznego klas 4 „Co dwie głowy to nie jedna”

W środę 24 stycznia br. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Powiatowego Konkursu Matematycznego klas 4 „Co dwie głowy to nie jedna”. Do eliminacji przystąpiło 14 uczniów z klasy 4a i 4b. Najlepsze wyniki i awans do etapu powiatowego wywalczyli Agata Sztul i Jan Leonardczyk z klasy 4b. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się już 8 lutego br. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki.

Opiekun Grażyna Żak

Konkurs z Języka Niemieckiego Weltsprachen Jugend

W październiku, celem zmotywowania uczniów do dalszej pracy, dania im możliwości porównania swojej wiedzy z wiedzą innych oraz realizacji swoich pasji odbyła się w naszej szkole sesja jesienna ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego Weltsprachen Jugend organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Jego wyniki otrzymałam 15.12. Wzięła w nim udział wspaniała ósemka uczniów klasy 3 a i b gimnazjum – serdecznie gratuluję odwagi i sukcesów! Najlepszy wynik osiągnęły Justyna Gracz i Marta Wędzińska – 70% wszystkich punktów. Obie dziewczyny wzięły w dniu 8.01 udział w sesji zimowej Weltsprachen Jugend. Znalazła się również odważna uczennica klasy 7 – Maria Wędzińska, która wystartowała w edycji dla początkujących siódmoklasistów Weltsprachen Kinder. Każdy uczestnik jak również Szkoła po każdej sesji otrzymuje certyfikat udziału w tym konkursie oraz karty z zebranym słownictwem i gramatyką języka niemieckiego. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w dalszej realizacji swoich pasji oraz zapraszam do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez szkołę aby znaleźć to, co może stać się Twoim hobby!

Viel Erfolg! Paulina Sobierajska

Rozstrzygnięcie konkursu na „List do Św. Mikołaja” w języku angielskim

Celem konkursu było napisanie listu do Świętego Mikołaja, w którym uczniowie opisywali siebie i swoje wymarzone prezenty. Na ocenę prac wpływały: poprawność językowa, pomysł, walory artystyczne oraz estetyka wykonania. Zwycięzcy byli oceniani w trzech kategoriach: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz klasy VII SP wraz z II i III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami.
Oto wyniki konkursu:

Klasy I- III SP
I miejsce- Julia Matuszkowiak kl. I A
Klasy IV-VI SP
I miejsce- Karolina Kraśniewska kl. V
II miejsce- Wiktoria Augustyniak kl. V
III miejsce- Oliwia Walkowiak kl. V
Klasy VII SP, II- III gimnazjum
I miejsce- Maria Wędzińska kl. VII B
II miejsce- Marta Wędzińska kl. III A
III miejsce- Olga Kulig kl. VII A

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Edyta Baranowska

13 grudnia 2017 - Konkurs kolęd i pastorałek „ Hej kolęda, kolęda”

13 grudnia 2017 - Konkurs kolęd i pastorałek „ Hej kolęda, kolęda”-4
 
 

W środę 13 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Jerce odbył się konkurs kolęd i pastorałek „ Hej kolęda, kolęda” dla uczniów klas I i III Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej...

Friday the 23rd.