Kółko szachowe

sza

Zajęcia będą koncentrować się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy gry w szachy: kształcenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego. Gra w szachy jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów kształtowania i modelowania osobowości człowieka, szachy uczą rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Na zajęciach początkujące dzieci poznają podstawy szachów (teoria debiutów, taktyka, strategia, końcówki), otrzymają ogólną wiedzę o grze . Starsi i doświadczeni uczestnicy będą mogli spróbować rozwijać umiejętności w rozgrywkach z rówieśnikami. Zapraszam! Piątek - 7.00-7.45.

Opiekun koła szachowego - Krzysztof Wojtkowiak

21 kwietnia 2013 - III Przegląd Zespołów i Formacji Tanecznych "Tańczący Krzywiń"

czirli


21 kwietnia szkolny zespół Cheerleaderki zjawił się w Krzywiniu, aby reprezentować naszą szkołę w III Przeglądzie Zespołów i Formacji Tanecznych "Tańczący Krzywiń". Podczas tej imprezy swoje taneczne talenty zaprezentowały dzieci, młodzież ze szkół i przedszkoli. Na widowni hali sportowej zasiadło sporo gości, w tym burmistrz Krzywinia, Jacek Nowak i przewodnicząca rady miejskiej, Joanna Ziętkiewicz. Młodsza grupa Cheerleaderki z Jerki zatańczyły do utworów Shakiry „Waka waka” oraz Psy „Gangnam Style”. Natomiast starsza grupa zaprezentowała taniec do piosenki z filmu „Piraci z Karaibów” Po trudnym wysiłku dziewczyny zostały nagrodzone dyplomem oraz słodkim upominkiem.

 

Klaudia Tomczak

Festiwal Nauki i Sztuki

festiwal
W środę, 10 kwietnia razem z gimnazjalistami z Lubinia, wyjechaliśmy na kolejny Festiwal Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki i Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Tym razem wysłuchaliśmy dwóch wykładów popularnonaukowych "O akustyce grzmotu" i "Grafenie - ciekawej odmianie alotropowej węgla". Zobaczyliśmy szereg arcyciekawych doświadczeń, prezentacji oraz pokazów fizycznych i biologicznych.

Izabela Wilkowska - nauczycielka biologii

Sławomir Kalemba - nauczyciel fizyki

Szkolne Koło PCK

1 lutego 2013 roku zostało założone szkolne koło PCK. Opiekunem grupy jest pani Izabela Wilkowska. W trakcie pierwszego spotkania wybrano władze szkolnego koła. Przewodniczącą została Jagoda Musielak, zastępcą przewodniczącego jest Kinga Kaźmierczak. Role skarbnika będzie pełnić Łukasz John, a relacje ze spotkać zapisywać będą Anita Biegańska i Milena Szymczak. Pierwszym zadaniem koła jest zorganizowanie na terenie szkoły akcji ,,Gorączka złota'' , której celem jest:

- pozyskanie funduszy na rzecz dzieci z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie,
- uaktywnienie środowisk dziecięco- młodzieżowych i rodziców,
- uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka.

 

Anita Biegańska

Cheerleaderki z Jerki

ch
„Cheerleaderki z Jerki”
 
Zajęcia koła „Cheerleaderki z Jerki” odbywają się w naszej szkole co tydzień w środę na 6 i 7 lekcji. Miejsce : sala gimnastyczna lub sala 017.
 
Główne cele zajęć :
  • wszechstronny rozwój sprawności fizycznej,
  • dbałość o estetykę ruchu i kształtowanie nawyku prawidłowej postawy,
  • rozbudzanie zainteresowań ćwiczeniami gimnastycznymi i akrobatycznymi przy muzyce,
  • osiąganie zadowolenia i satysfakcji z własnych osiągnięć,
  • konfrontacja zdolności i umiejętności w pokazach artystyczno- sportowych,
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zapraszamy!
Prowadząca: Dorota Kroma

11 grudnia 2012 - Z muzyką za pan brat

panbrat

11 grudnia chór szkolny „Kantylena” pod dyrekcją pani Marty Rubryckiej miał zaszczyt wystąpić przed najmłodszym gronem widzów w przedszkolu w Jerce. Celem tego spotkania była realizacja przez przedszkole projektu edukacyjnego pt. „Z MUZYKĄ ZA PAN BRAT”. Głównym jego założeniem jest poszerzenie i wzbogacenie treści programowych o zagadnienia  z zakresu edukacji artystycznej - muzyka i śpiew, pląsy i taniec. Jednym z punktów zawartych w programie był występ chóru szkolnego.

Na początku Pani Renata Szlecht - wychowawczyni jednej z grup przedszkolaków, powitała zaproszonych gości, m.in. Panią Dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Krzywiniu, Panią Dyrektor Zespołu Szkol w Jerce oraz całe grono pedagogiczne przedszkola. Po przywitaniu przedszkolaków i chóru głos zabrała Pani Marta, która przedstawiła pracę dyrygenta i zapoznała dzieci z batutą dyrygencką. Chór wykonał kilka ćwiczeń służących rozśpiewaniu, a następnie pani Marta zaprosiła dzieci do zabawy „w dyrygenta”. Każdy mógł „pokierować” naszym chórem do piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”. Zabawa była doskonała! Repertuar zespołu obejmował polskie kolędy, do jednej z nich dzieci układały akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Podczas zajęć wykorzystano wszystkie formy aktywności muzycznej: śpiew, gra na instrumentach, tworzenie i słuchanie muzyki oraz ruch z muzyką. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia.

Zakończeniem przygody z muzyką było wspólne wykonanie piosenki pt. „Świeć gwiazdeczko” oraz tworzenie akompaniamentu na instrumentach perkusyjnych do kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Dzieci wręczyły Pani Marcie przepiękny bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami podziękowaniem oraz torbą słodkości dla chóru.

Pamiętajmy, że edukacja muzyczna ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Kontakt ze sztuką pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię i sprawia, ze staje się ono wrażliwsze na piękno otaczającego go świata.

Wyjazd na Wydział Fizyki UAM

drzwi

 

W środę, 14 listopada wyjechaliśmy na kolejny wykład otwarty dla młodzieży, organizowany przez Wydział Fizyki UAM w Poznaniu. Tym razem wysłuchaliśmy wykładu "O ruchu drgającym i falowym" oraz zwiedziliśmy Instytut Akustyki. Zobaczyliśmy arcyciekawe doświadczenia fizyczne i doznaliśmy niespotykanych wrażeń w „kabinie ciszy”, w której brak jest jakiegokolwiek sygnału dźwiękowego.

Sławomir Kalemba

nauczyciel fizyki
Monday the 23rd.