Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego

Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego

Zespół Szkół w Jerce

rok szkolny 2018/2019

Czytaj więcej...

Miejsca realizacji badania lekarskiego uczniów z powiatu kościańskiego

 POWIAT KOŚCIAŃSKI
 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,ARTES’’ Sp. z o. o
Zespół Specjalistycznych Przychodni Lekarskich
ul. Kasprowicza 4, 64-100
Leszno

65 529 92 87
65 520 71 10

pon. 11.00-14.00
wt.11.00-14.00
śr. 11.00-14.00
czw. 11.00-14.00 

NZOZ CETUS Poradnie Specjalistyczne
Poradnie Medycyny Pracy
ul. Wielkopolska 1
63-800
Gostyń
lek. med. Janusz Tywoniuk 


65 57 219 05 

poniedziałki-piątki
7.00-15.00
wskazany gabinet w szkole po uprzednim umówieniu 

Szkoły z powiatu kościańskiego z uwagi na brak podmiotu leczniczego w  powiecie kościańskim prosimy o kierowanie uczniów do NZOZ ,,Artes’’ Sp.zo.o w Lesznie i do NZOZ CETUS w Gostyniu. W indywidualnych przypadkach uczniowie mogą być również przyjęci w pozostałych podmiotach leczniczych wymienionych na stronie internetowej www.wcmp.pl lub www.bip.wcmp.pl w zakładce: badania uczniów i studentów.

 

Prezentacja na temat rekrutacji

Prezentacja na temat rekrutacji.

Rafał Szłapka

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych

Rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum,

Wielkopolski Kurator Oświaty 13 kwietnia 2017 roku, ogłosił Zarządzeniem w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do liceów, techników, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych.
Odpowiednio, terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów:
* do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych określa załącznik nr 1 do Zarządzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
* do klas pierwszych publicznych branżowych szkół I stopnia określają załączniki nr 2 i 3 do Zarządzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Załączniki są dostępne tutaj:
http://ko.poznan.pl/harmonogram-rekrutacji-na-rok-szkolny-20172018-do-liceow-technikow-szkol-branzowych-i-stopnia-szkol-policealnych-i-szkol-dla-doroslych/

Proszę o zapoznanie się z odpowiednim harmonogramem.
Rafał Szłapka

Gimnazjalisto – ROZWIŃ SKRZYDŁA!

Zmiana. Stres. Motywacja. Współpraca. Zainteresowania. Przymiarka do wyboru zawodu. To tylko przykładowe tytuły filmów animowanych z zakresu doradztwa zawodowego i pomocy w wyborze dalszej drogi kształcenia. Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o własnych możliwościach i predyspozycjach klikaj!
http://www.koweziu.edu.pl/filmy-i-spoty/item/1177-rozwijam-skrzydla-filmy-animowane

Zachęcam wszystkich uczniów gimnazjum – szczególnie klas trzecich – do oglądania cyklu filmów animowanych „Rozwijam skrzydła”.


Mirosława Kajoch

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych

Rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum,
28 stycznia 2016r. Wielkopolski Kurator Oświaty wydał zarządzenie w sprawie szczegółowych terminów przyjmowania do szkół publicznych na rok szkolny 2016/2017. Dokument ten zawiera informacje na temat postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych. Poniżej umieszczony został link do informatora. Proszę o zapoznanie się. Przypominam, że informacje te dostępne są również na gazetce pedagoga – w budynku Gimnazjum.

Mirka Kajoch

http://ko.poznan.pl/?page=rekrutacje_informator

RODZIC – najważniejszy doradca dziecka

Podejmowanie decyzji jest wszechobecne w naszym życiu – od wczesnego dzieciństwa do późnej starości. Niekiedy wybory dotyczą spraw błahych, czasem zaś trudnych i znaczących. Wiele decyzji podejmujemy pod wpływem chwili, natomiast inne szczegółowo analizujemy, ponieważ ich skutki mogą być nieodwracalne. Dokonywanie wyborów to nie lada wyzwanie. Dlatego tak ważne jest wsparcie rodzica w pojmowaniu decyzji zawodowych dziecka. Zachęcam wszystkich Państwa do zapoznania się z broszurą „Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną”. Państwa wskazówki będą nieocenionym wsparciem w podjęciu decyzji o wyborze przyszłej szkoły i dalszej drogi kształcenia.

Mirka Kajoch

 

Wyklikaj szkołę zawodową

Na stronie internetowej KOWEZiU możecie wyszukać informacje na temat oferty szkół technicznych i zawodowych. Wystarczy kliknąć w zakładkę „wyklinaj szkołę zawodową”. Zostaniecie przekierowani na stronę men-u i tam znajdziecie odnośnik do mapy województwa. We wszystkich powiatach wyszczególnione są szkoły i proponowane kierunki kształcenia. Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki.

Mirka Kajoch

http://www.doradztwo.koweziu.edu.pl/index.php/gdzie-moge

Wybieram zawód

Zapraszam uczniów klas 3 gimnazjum do zapoznania się z informacjami na temat zawodów, które można zdobywać w technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach policealnych. Znajdziecie tam opis specyfiki wykonywanego zawodu, warunków pracy oraz możliwości dalszego rozwoju.

Mirka Kajoch

http://www.doradztwo.koweziu.edu.pl/index.php/wybieram-zawod?id=120

Zostań kowalem własnego losu - świadomie wybierz zawód i planuj swoją przyszłość

Zapraszam do zakładki „Doradztwo zawodowe”. Uczniowie znajdą tam informacje o zawodach, linki do ciekawych filmów z zakresu zawodoznawstwa. Nauczyciele – przydatne linki do filmów i scenariuszy które będą mogli wykorzystać podczas zajęć. A rodzice? Rodzice będą mogli świadomie towarzyszyć swoim dzieciom w podejmowaniu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór drogi dalszego kształcenia.

Na początek zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, o zawodzie, który wielu uważa za „wymarły”. Gimnazjalisto –„zostań kowalem własnego losu”.
https://www.youtube.com/watch?v=LnMhyTbQA-8 (film objęty patronatem oraz realizowany przy współpracy z KOWEZiU)

Pedagog gimnazjum
Mirka Kajoch

Sunday the 20th.