Artykuły

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Drukuj
Utworzono: piątek, 16, styczeń 2015 Piotr Strzelczyk

eSZKOLA CDEW logo prev2 300x104

Do projektu "e-szkoła Wielkopolska Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan" w Gminie Krzywiń po raz drugi przystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Jerce. Kluczową wartością tego projektu jest budowanie lokalnej i regionalnej tożsamości, ukazanie dobrych wzorców i przykładów, że bohaterowie są wśród nas oraz wyrównanie szans uczniów poprzez naukę.


W naszej szkole w projekcie udział bierze 20 uczniów klas IV, V tworząc pięcioosobowe mikrogrupy. Zespoły pracują od 2 listopada 2014r. Na początku zajmowaliśmy się integracją grup. Przeprowadziliśmy kilka gier i zabaw integracyjnych. Uczyliśmy się, jak pracować i jak posługiwać się sprzętem multimedialnym. Współtworzyliśmy grę w ramach CDEW. Stworzyliśmy mapy mentalne. Prace trwają dalej a uczniowie przygotowują się do wizyt w domach naszych bohaterów i przeprowadzenia wywiadów.

Jedna grupa zajmuje sie opisaniem postaci pana Franciszka Zimnego żołnierza Armii Andersa, uczestnika II Wojny Światowej, który brał udział w walkach na frontach wschodnich, oraz pana Mariana Jagiełło – społecznika lokalnego, samorządowego (Przewodniczącego Komisji Oświatowej Rady Miejskiej Krzywinia).

Bohaterami drugiej grupy są: pan Antoni Mruk - uczestnik Powstania Wielkopolskiego oraz
Błogosławiony Brat Józef Zapłata - męczennik, więzień obozu koncentracyjnego w Dachau, który dobrowolnie zgłosił się do opieki nad chorymi na tyfus.

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysami osób z terenu Gminy Krzywiń i całej Wielkopolski na platformie encyklopedii - http://www.encyklopediawielkopolan.pl

Opiekunowie CDEW

Sunday the 20th.