Podsumowanie akcji „Wieża czytelnicza”

Drukuj
Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

Podsumowanie akcji „Wieża czytelnicza”-3

Od lutego do czerwca 2019 roku uczniowie klas I brali systematyczny udział w akcji „Wieża czytelnicza”. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i miała na celu zmotywowanie dzieci do samodzielnego, regularnego czytania w domu.

Każdy miesiąc przynosił nowy zestaw do indywidualnego wypełnienia: w lutym było kolorowanie torcików czytelniczych, w marcu razem z wiosną pojawiła się łąka z kwiatkami czytelniczymi (za każde 15 minut czytania dzieci przyklejały jeden kwiatek), w kwietniu przeczytane książki liczyła żabka czytelnicza. W maju ostatnim etapem akcji była tytułowa wieża czytelnicza: uczniowie klas połączyli tym razem siły i wspólnie spróbowali uwolnić zamkniętą w wieży królewnę.
W poszczególnych miesiącach, prace eksponowane były w klasach i uczniowie mogli śledzić swoje postępy. Dodatkową zachętę do wypełnienia karty stanowiły z pewnością drobne upominki dla uczestników zabawy za każdy zakończony etap. Podsumowanie całej akcji czytelniczej nastąpiło w czwartek 13 czerwca. Dzieci bardzo ucieszyły się z wręczonych nagród, jednak najważniejszą korzyścią dla każdego z uczestników akcji będzie z pewnością poprawa techniki i płynności czytania.

Bibliotekarz Lidia Szczerbal

Monday the 23rd.