Podsumowanie konkursów czytelniczych

Drukuj
Utworzono: sobota, 15, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

IMG 20190604 111036 Kopiowanie

W ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z dziecięcą i młodzieżową literaturą anglosaską” uczniowie klas I – VI zapoznawali się z książkami pisarzy anglojęzycznych, słuchając czytanych przez polonistów fragmentów wybranych utworów.

Podsumowaniem akcji czytelniczej były konkursy: plastyczny na okładkę książki oraz czytelniczy, w którym sprawdzić można było swoją znajomość języka angielskiego tłumacząc na język polski tytuły znanych książek.
We wtorek 4 czerwca ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego, do którego zgłoszono 76 projektów okładek, wykonanych różną techniką. Laureatami zostali:
kl. I a: Julia Skrzypczak, Lena Bródka, Paweł Kamiński
kl. I b: Nadia Michalska, Lena Cwynar, Bartosz Gano
kl. II a: Julia Matuszkowiak, Bartosz Śmieszchalski, Bruno Boujibar
kl. II b: Maja Krzyżyńska, Fryderyk Brukiewicz, Bartosz Majorczyk
kl. IV c: Małgorzata Kajoch, Oliwia Piosik, Szymon Hebel
W poniedziałek 11 czerwca wylosowano laureatów quizu czytelniczego „Jaka to książka”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Augustyniak z kl. VI, Martyna Hebel, Nadia Szuster, Jakub Kunc z kl. V a, Agata Sztul, Zuzanna Rachmajda, Alicja Włodarczak z kl. V b.

Katarzyna Sztul, Lidia Szczerbal

Monday the 23rd.