Strona główna

Dzień Głośnego Czytania

Drukuj
Utworzono: środa, 09, październik 2019 Piotr Strzelczyk

Dzień Głośnego Czytania-6

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Celem tego corocznego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom, które znakomicie rozwija wyobraźnię i pamięć, poprawia koncentrację, poszerza i bogaci słownictwo, rozwija zainteresowania.


Biblioteka szkolna od kilku już lat włącza się w tę kampanię, propagując głośne czytanie wśród uczniów. We wtorek 8 października do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie klas I wraz z wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się od inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w wykonaniu uczennic z koła czytelniczo-teatralnego. Pierwszoklasiści nie tylko słuchali utworu, ale mieli także okazję włączyć się do wspólnej interpretacji utworu. Zainspirowani słowami poety: „… a tych wagonów jest ze czterdzieści, sam nie wiem co się jeszcze w nich mieści...”, spróbowali wyobrazić sobie wszystko to, co może być przewożone pociągiem. Pomysły, czasami bardzo ciekawe, zostały uwiecznione na rysunkach.
Następnie uczniowie wyruszyli „magicznym pociągiem” na zwiedzanie biblioteki. Dzieci zapoznały się z układem i wyposażeniem wszystkich pomieszczeń, z ciekawością oglądały książki, zwłaszcza te dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje częstymi wizytami pierwszoklasistów w bibliotece.

Bibliotekarz Lidia Szczerbal

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 20th.