Strona główna

Rogalowe Muzeum Poznania

Drukuj
Utworzono: czwartek, 03, październik 2019 Piotr Strzelczyk

Rogalowe Muzeum Poznania-4

Z okazji Dnia Chłopca 30 września uczniowie klasy III a i III b wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Najpierw odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, które mieści się w samym sercu Poznania- na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Wzięliśmy udział w oryginalnych warsztatach edukacyjnych dotyczących historii Rogali Świętomarcińskich oraz etapów ich powstawania. Następnie udaliśmy się na ulicę Wroniecką do miejsca zwanego „Blubry- poznańskie legendy w 6 D”. To wyjątkowa wystawa interaktywna dla dzieci- magiczny labirynt , w którym można poczuć ducha dawnego Poznania, poznać legendarne historie o koziołkach i o hejnale oraz sprawdzić znajomość gwary poznańskiej. Chociaż pogoda nie dopisała, wracaliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach.
Alicja Sztul, Danuta Klak

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 20th.