Strona główna

I Festiwal Gwary Wielkopolskiej „Gwara na salonach”

Drukuj
Utworzono: piątek, 27, wrzesień 2019 Piotr Strzelczyk

Gwara wielkopolska jest językiem naszego regionu, dlatego zachęcamy do udziału w I Festiwalu Gwary Wielkopolskiej „Gwara na salonach” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń.

Zadaniem uczestników będzie przedstawienie swojego tłumaczenia na gwarę wielkopolską fragmentu ulubionej książki. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Organizatora www.biblioteka.krzywin.pl . Zgłoszenie wraz z tekstem autorskiego tłumaczenia należy przesłać do siedziby Biblioteki w Krzywiniu do 18 października 2019r. Przegląd festiwalowy odbędzie się 29 października 2019r. w sali Domu Strażaka w Krzywiniu.
W naszej szkole przybliżamy gwarę wielkopolską na kółku gwarowym prowadzonym przez nauczycielkę języka polskiego – Agnieszkę Hoffmann oraz lekcjach prowadzonych przez bibliotekarkę, panią Lidię Szczerbal. Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i służymy pomocą w formie konsultacji.

Agnieszka Hoffmann i Lidia Szczerbal

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 20th.