Strona główna

17 czerwca 2019 - Wakacje sztuką mądrego wyboru

Drukuj
Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

17 czerwca 2019 - Wakacje sztuką mądrego wyboru-25

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Jerce uczestniczyli w projekcie „Wakacje sztuką mądrego wyboru.” 

Tego dnia, wykonując plakaty na kolorowych koszulkach, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Przekonali się, że na wakacjach trzeba być szczególnie czujnym. Należy zawsze, nawet podczas wypoczynku, brać odpowiedzialność za własne życie i zdrowie.
Realizując kolejne zadanie samodzielnie zaprojektowali pocztówkę i napisali pozdrowienia z wakacji. Uczniowie klas młodszych pisali pozdrowienia w języku polskim, klas IV – VII w języku angielskim, klas Gim. w języku niemieckim.
Przedszkolacy i dzieci z klas I – II SP wysłuchali wakacyjnych porad starszaków.
Każda klasa pracując w małych grupach przedstawiła dramę pt.: „Przekonaj mnie…” Uczniowie mieli przekonać swoich kolegów z grupy, aby ograniczyli korzystanie z telefonów, tabletów, komputerów, aby nie używali wulgaryzmów, spędzali więcej czasu na świeżym powietrzu, unikali używek…
Projekt zakończono wspólnym tańcem integrującym, a uczestniczy otrzymali słodkie upominki.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w realizację projektu.
B. Przydróżna, I. Wyrzykiewicz, M. Michalak

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.