Strona główna

Mistrzostwa Szachowe Gminy Krzywiń

Drukuj
Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

12 czerwca 2019 roku w Krzywiniu został zorganizowany turniej szachowy. Gospodarzem tego turnieju był pan dyrektor Zbigniew Bernard a organizatorami byli nauczyciele Marta Bzymek i Przemysław Ruta.

Turniej prowadził działacz UKS KSM Tęczy Witold Hadyniak. Na starcie w grupie gimnazjum i szkoły podstawowej stanęło 38 chłopców i 24 dziewczynek. Otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Katarzyna Bartkowiak, która podziękowała uczniom za tak liczny udział w zawodach oraz życzyła dalszej determinacji rozwijania poprzez szachy krytycznego myślenia. Pan Witold Hadyniak podał najważniejsze zasady regulaminowe w grze oraz przypomniał o zachowaniu ciszy podczas gry. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Zawodnicy rozegrali po 5 meczy.

Klasyfikacja:
kategoria dziewczęta klas 1-4:
miejsce 1. Małgorzata Kubiak (ZS Jerka)
miejsce 2. Aleksandra Łagodzka (ZS Krzywiń)
miejsce 3. Inez Leciej (SP Bieżyń)
kategoria chłopcy klas 1-4
miejsce 1. Przemysław Jędroszkowiak (ZS Krzywiń)
miejsce 2. Nikodem Piotrowicz (ZS Jerka)
miejsce 3. Dawid Langner (ZSiPO Lubiń)
kategoria dziewczęta klas 5-8 oraz uczennice gimnazjum
miejsce 1. Aleksandra Kraśniewska (ZS Krzywiń)
miejsce 2. Antonina Ruta (ZSiPO Lubiń)
miejsce 3. Wiktoria Prusak (ZSiPO Lubiń)
kategoria chłopcy klas 5-8 oraz uczniowie gimnazjum
miejsce 1. Jakub Płocieniak (ZS Krzywiń)
miejsce 2. Michał Szymczak (ZS Krzywiń)
miejsce 3. Tobiasz Tomczak (SP Bieżyń)

I miejsce w grupie wiekowej od 1 do 4 klasy dziewczynek zajęła uczennica naszej szkoły Małgorzata Kubiak natomiast w grupie chłopców II miejsce zajął uczeń klasy 4 Nikodem Piotrowicz. Dobre wyniki umożliwiły zdobycie kategorii szachowych. Wszyscy wyróżnieni otrzymali medale i nagrody oraz dyplomy. Nagrody wręczali pan burmistrz Jacek Nowak, pani dyrektor Violetta Drożdżyńska i pan dyrektor Marcin Jędroszkowiak. Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy, że reprezentowali naszą szkołę.

Beata Przydróżna

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.