Strona główna

14 czerwca 2019 – Wycieczka do Pasieki

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 17, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

14 czerwca 2019 – Wycieczka do Pasieki  -4

14 czerwca klasa I a oraz grupa Krasnale z Przedszkola Samorządowego w Jerce wraz ze swoimi wychowawczyniami K. Brukiewicz i E.Grodzką-Bilon wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Pasieki Państwa Chmielewskich. 

Podczas wspólnej zabawy w zbieranie pyłku i nektaru oraz w trakcie tańca pszczoły przy piosence Pt. Gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie, dzieci w przebraniach pszczół zostały zapoznane przez panią D. Chmielewską z budową pszczół i ich pracą. Poznały tajniki pszczelarstwa. Pani Dorota zorganizowała także zawody; Która grupa dzieci najszybciej założy strój pszczelarza. W dalszej części spotkania dziewczęta i chłopcy posmakowali miodów w 5 smakach. Dla upamiętnienia ich wizyty posadzili drzewo nektarodajne; lipę wąskolistną. Na zakończenie wycieczki dzieci zostały zaproszone do sadu gdzie mogły skosztować do woli świeżutkich, przepysznych czereśni. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do swoich domów.

Katarzyna Brukiewicz
Elżbieta Grodzka- Bilon

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.