Strona główna

Ratujemy i uczymy ratować

Drukuj
Utworzono: wtorek, 11, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

Ratujemy i uczymy ratować-6

W kwietniu i maju uczniowie klas I i II SP brali udział w cyklu zajęć: Ratujemy i Uczymy Ratować, prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas zajęć z wychowawcami: panią A. Sztul, D.Klak, K. Brukiewicz oraz panem wicedyrektorem J.Drożdżyńskim chłopcy i dziewczęta zostali zapoznani z nauką podstawowych czynności ratujących życie. Na początku zapoznano dzieci z filmem Pt. doktor Kręciołek oraz przekazano im podręczniki z którymi pracowali na kolejnych lekcjach. Ponadto otrzymali kartonowe atrapy telefonów komórkowych do nauki wzywania pomocy.
Na zajęciach stopniowo wprowadzano pojedyncze elementy zawierające się w tzw. łańcuchu przeżycia. W toku szkolenia utrwalano schemat działania systematycznie powtarzając zajęcia praktyczne. W ramach tych zajęć uczniowie realizowali dwa pierwsze ogniwa łańcucha przeżycia czyli wezwanie pogotowia oraz podtrzymanie czynności życiowych. Cykl zajęć podzielony był na cztery etapy: bezpieczeństwo, sprawdzenie przytomności i wezwanie pomocy, pozycja boczna oraz resuscytacja krążeniowo- oddechowa podczas której uczniowie pracowali na fantomach.
Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyly w zajęciach. Chętnie korzystały z modeli kartonowych telefonów, podręczników i fantomów. Z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia praktyczne.

K.Brukiewicz

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 20th.