Strona główna

Biwak klasy 7a

Drukuj
Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2019 Piotr Strzelczyk

W dniach 28-30 maja 2019 r. osiemnaścioro uczniów klasy 7a, wraz z wychowaczynią i p. pedagog, wzięło udział w biwaku w Dębcu Nowym. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat historii regionu, ukształtowania terenu, fauny i flory najbliższej okolicy.

Pierwszego dnia, mimo deszczowej pogody, zwiedzili ruiny kościoła św. Marcina w Gryżynie. Poznali historię tej niezwykłej budowli i okoliczności jej zniszczenia.
Następnego dnia zwiedzili powozownię, stajnię i pałac w Racocie. Mieli okazję zobaczyć apartament, w którym przed II wojną światową wypoczywał prezydent Polski. W wozowni mogli zasiąść w bryczce, którą w grudniu 1918 r. Ignacy Paderewski jechał z poznańskiego dworca do hotelu Bazar. Podczas spacerów po okolicy i przejażdżki bryczką uczniowie obserwowali faunę i florę najbliższej okolicy.
Biwak był także znakomitą okazją do integracji uczestników i wspólnej zabawy.

A. Maciejewska

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.