Strona główna

Spotkanie z Małym Księciem.

Drukuj
Utworzono: środa, 08, maj 2019 Piotr Strzelczyk

25 kwietnia 2019 r. klasa VII a wzięła udział w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. "Jeszcze zdążę Mały Książę". 

Przygotowane przez Teatr Show, w Kościańskim Ośrodku Kultury, przedstawienie miało formę śledztwa literackiego. W rolę detektywów wcieliła się młodzież obecna na widowni. W pierwszej części sporządzono profil psychologiczny Małego Księcia. Odkryto jego upodobania i charakterystyczne cechy. Dokonano wizji lokalnej, zbierano dowody jego działalności i zinterpretowano nadawane przez niego sygnały. W drugiej częsci młodzież wcielająca się w rolę sędziów, prokuratorów i obrońców oceniła pozytywne i negatywne skutki działalności bohatera powieści Antoine'a de Saint-Exupery. Nieszablonowa forma prezentacji lektury pozwoliła uczniom na nowo odkryć ponadczasowe prawdy zawarte w "Małym Księciu".

Alicja Maciejewska

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 20th.