Strona główna

30 kwietnia 2019 - Święto Narodowe Trzeciego Maja

Drukuj
Utworzono: środa, 01, maj 2019 Piotr Strzelczyk

30 kwietnia 2019 - Święto Narodowe Trzeciego Maja-22

30 kwietnia w naszej szkole, na trzech godzinach lekcyjnych, realizowany był projekt edukacyjny pt. „Konstytucja 3 Maja”.

Uczniowie podzieleni zostali na grupy wiekowe. Każda z nich wykonywała wyznaczone zadania. Najmłodsi, czyli klasy II i III SP obejrzały krótki, animowany film pt. „Barwy narodowe”. Następnie dzieci wykonały kartę pracy związaną z symbolami narodowymi Polski oraz pracę plastyczną – „Flaga Polski”. Klasy IV-V oraz VI-VIII SP i III gimnazjum na początek obejrzały prezentację multimedialną pt. „Majowe święta”, a następnie wykonały przydzielone zdania. Klasy IV-V najpierw rozwiązały kartę pracy pt. „Polska” , po czym wykonały przestrzenną pracę plastyczną – „Orzeł Biały”. Z kolei klasy VI-VIII i III gimnazjum przygotowały plakat dotyczący jednej z postaci historycznych związanych z ustanowieniem Konstytucji 3 Maja w 1791r. Podsumowaniem całego projektu było wspólne spotkanie na forum szkoły. Młodzież na początek usłyszała krótki rys historyczny nawiązujący do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenia , następnie odbyła się prezentacja plakatów przez przedstawicieli poszczególnych klas.

Sylwia Markiewicz

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 20th.