Strona główna

26 kwietnia 2019 - Katyń 1940 – PAMIĘTAMY

Drukuj
Utworzono: niedziela, 28, kwiecień 2019 Piotr Strzelczyk
26 kwietnia 2019 - Katyń 1940 – PAMIĘTAMY-2
 
Pamiętamy

„Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy.” Jan Paweł II

W piątek 26 kwietnia społeczność Zespołu Szkół w Jerce uczciła pamięć polskich oficerów pomordowanych wiosną 1940 roku w Katyniu na polecenie najwyższych władz sowieckich. Uczniowie klas VII i VIII przybliżyli losy więźniów przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Chór w niezwykle emocjonalnie zaśpiewał piosenkę pt. „Cisza – modlitwa katyńska”.
Uczniowie wysłuchali również wspomnienia o innej tragedii, która wiąże się z ziemią smoleńską.
10 kwietnia 2010 roku samolot wiozący na uroczystości upamiętniające rocznicę zbrodni katyńskiej parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, rozbił się pod Smoleńskiem. W tej katastrofie zginęło również wielu polskich parlamentarzystów i przedstawicieli życia społecznego.

Violeta Landzwojczak

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 20th.