Strona główna

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Drukuj
Utworzono: niedziela, 28, kwiecień 2019 Piotr Strzelczyk

IMG 20190425 085743 Kopiowanie

24 kwietnia 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły oraz przedszkolaki wzięły udział w interaktywnym widowisku teatralnym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari” zorganizowanym przez Teatr Show z Wrocławia.


Widowisko oparte było na znanej powieści Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Tytułowy bohater wraz ze swoim psem Jipem opowiedzieli o przygodach jakie przeżyli podczas niebezpiecznej wyprawy do Afryki, której celem było ratowanie zagrożonego wyginięciem gatunku małp.
Niektórzy uczniowie wzięli udział w zadaniach aktorskich, których celem było zbudowanie fabuły widowiska. Dzieci przypomniały min. kiedy korzystać z nr 112, jak można dotrzeć do Afryki, naśladowały i odgadywały głosy zwierząt, uczyły podstawowych zasad higieny i zachowania podczas podróży itp. Wszyscy dowiedzieli się jak pracować z kamerą i mikrofonem, obejrzeli film animowany o doktorze Dolittle.
Dzieciom bardzo podobało się widowisko, a zwłaszcza czynny udział w nim. Dzięki postawie doktora i jego zwierząt dowiedziały się, że jeśli coś rozumiemy, łatwiej jest nam czynić rzeczy potrzebne i wartościowe, a kluczem do tego jest wiedza.


D.Klak

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 20th.