Strona główna

19-26 marca 2019 - Wymiana polsko-hiszpańska

Drukuj
Utworzono: środa, 27, marzec 2019 Piotr Strzelczyk
19-26 marca 2019 - Wymiana polsko-hiszpańska-170
 

Hiszpańscy uczniowie z Alcoy uczestniczący w wymianie polsko- hiszpańskiej w dniach 19- 26 marca spędzili wspaniale czas w naszym regionie. W środę zostali przywitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, który był świetnie przygotowany podczas prezentacji w budynku Gminy.

Prezentacja była przetłumaczona na język hiszpański, co znacznie ułatwiło zrozumienie zagadnień administracyjnych w naszej gminie. Następnie grupa przeszła do Zespołu Szkół w Krzywiniu gdzie zostaliśmy oprowadzeni po szkole i hali sportowej skąd przeszliśmy nad jezioro, wiatrak Koźlak oraz do „Joyland Factory”- fabryki produkującej bombki. Uczniowie byli pod wrażeniem po obejrzeniu procesu tworzenia bombek choinkowych.

W czwartek pojechaliśmy do Lubinia, gdzie ojciec Maksymilian w języku angielskim opowiedział o historii klasztoru, następnie uczestniczyliśmy w zwyczaju palenia marzanny w Zespole Szkół w Bieżyniu, zmęczyliśmy się trochę podczas przejażdżek drezynami w Bieżyniu oraz mieliśmy okazję karmić zwierzęta w Soplicowie. Największą popularnością cieszyły się sokoły i orły, które siadały nam na rękach. Na koniec dnia wystąpił zespół Semplicze prowadzony przez Panią Annę Marszewską, korzystaliśmy z kolejki „Grześ” oraz posililiśmy się pierogami, bigosem i kiełbaskami z ogniska.

W piątek, w Jerce, miało miejsce piękne powitanie w Zespole Szkół w Jerce. Uczestnicy wymiany przemaszerowali korytarzem, wśród zgromadzonej społeczności szkolnej, z głośników rozbrzmiewał utwór Viva Espania i powiewały flagi hiszpańskie. Nauczyciele z Alcoy otrzymali prezenty z lokalnymi produktami. Wspólnie zwiedziliśmy Izbę Patrona oraz zapoznanliśmy gości z ofertą edukacyjną szkoły. Następnie odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział drużyny chłopców ze szkół w Bieżyniu, Krzywiniu, Lubiniu oraz dwie międzynarodowe drużyny hiszpańskich i polskich uczestników wymiany.

Sobotę spędziliśmy na wycieczce. Zaczęliśmy od Zamku w Kórniku gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem opowiadającym w języku angielskim, następnie przejechaliśmy do Poznania, aby o godzinie 12.00 zobaczyć trykające się koziołki, zwiedziliśmy Ostrów Tumski z Katedrą, a także uczestniczyliśmy w pokazie pieczenia rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym.

Niedzielę uczniowie spędzali z rodzinami goszczącymi- niektórzy wyjechali zwiedzać Wrocław, inni pojechali na narty, jeszcze inni relaksowali się na Termach Maltańskich.

W poniedziałek czekała nas wycieczka do Leszna, gdzie zagranicznych gości zainteresował nasz regionalny sport- żużel, w którym od lat mamy mistrzów.

We wtorek odbył się Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół w Jerce, podczas którego uczniowie nawzajem uczyli się języka angielskiego, hiszpańskiego i polskiego ćwicząc łamańce językowe i piosenki. Cała wymiana była wspaniałym przedsięwzięciem, wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni, a niektórzy pytali czy mogą zostać na dłużej. Wiele z punktów naszego programu było zrealizowanych dzięki uprzejmości lokalnych sponsorów oraz władz Gminy, za co bardzo dziękujemy.

Edyta Baranowska, Piotr Strzelczyk- nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół w Jerce, organizatorzy wymiany

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 18th.