Strona główna

19 marca 2019 – Czarmuś – niezwykły smok

Drukuj
Utworzono: środa, 27, marzec 2019 Piotr Strzelczyk

20190319 124908 Kopiowanie

VII wizyta artystów Poznańskiej Agencji Kulturka

Pewnego dnia Ania natrafiła w lesie na dziwne jajo w czerwone kropki. Gdy wykluł się z niego smok, razem z Adamem nadali mu imię Czarmuś i próbowali przekonać, że ludzie wcale nie są tacy źli, jak słyszał będąc jeszcze w skorupce.

Nasz średniowieczny smoczy przyjaciel był przekonany, że ludzie nienawidzą smoków za niszczenie i palenie wszystkiego dookoła, a on przecież nawet nie umiał ziać ogniem. Pomogliśmy Ani i Adamowi za pomocą piosenki przekonać Czarmusia, że dziś już nic mu nie grozi i na pewno wszyscy go polubią. Przy okazji dowiedzieliśmy się kiedy było Średniowiecze, jak wówczas tańczono i na jakich instrumentach grano. Instrumenty: cittern, dudy, szałamaja, garklein.

Jarosław Drożdżyński

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 18th.