Strona główna

21 grudnia 2018 - Święta bożonarodzeniowe

Drukuj
Utworzono: piątek, 21, grudzień 2018 Piotr Strzelczyk
21 grudnia 2018 - Święta bożonarodzeniowe-44
 
 
W dniu 21 grudnia 2018 r. uczniowie realizowali projekt edukacyjny pt. „Betlejem to My sami”. Podczas spotkań z wychowawcami poznawali tradycje związane z Wigilią Bożego Narodzenia oraz symbolikę stołu wigilijnego.
Wyszukiwali i opracowywali informacje o historii powstania wybranych kolęd. Wspólnie przygotowywali klasowy stół wigilijny, śpiewali kolędy. Uczniowie klasy II a oraz II b zaprezentowali wzruszające i pobudzające do refleksji przedstawienie jasełkowe pt. „Betlejem to My sami”. Małych aktorów opieką artystyczną objęły wychowawczynie: pani Danuta Klak i pani Alicja Sztul. Jasełka wzbogacił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pana Krzysztofa Grzegorzycy. Chór zaśpiewał pastorałkę pt. „Wolne krzesło przy stole”.

Alicja Sztul, Danuta Klak
 
FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 23rd.