Strona główna

5 lutego 2018 - Spotkanie z żużlowcami Unii Leszno

Drukuj
Utworzono: czwartek, 08, luty 2018 Piotr Strzelczyk

5 lutego 2018 - Spotkanie z żużlowcami Unii Leszno-40

W poniedziałek, 5 lutego, gościliśmy w naszej szkole dwóch niezwykłych młodych ludzi: Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Każdy kibic Unii Leszno doskonale wie, kim są i jakie mają osiągnięcia (mistrzowie Polski, Europy i świata!). Na hali gimnastycznej, przyozdobionej w niebieskie i białe balony, z niecierpliwością czekali na nich uczniowie klas IV-VI oraz II-III gimnazjum wraz z nauczycielami.

Goście pojawili się o godzinie 10 i zostali przywitani gromkimi brawami. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Giera i Bartosz Jędrowiak. Na początku głos zabrał pan dyrektor Szłapka. Przewodnicząca SU przedstawiła sportowców i przypomniała ich najważniejsze tytuły. Bartosz Smektała i Dominik Kubera opowiedzieli o sobie i swojej pasji. Następnie uczniowie mogli zadawać żużlowcom pytania. Uczestniczyli również w krótkiej lekcji na temat budowy motocykla żużlowego. Dowiedzieli się m.in., że choć biegi trwają ok. 5 minut, rozkładanie, czyszczenie i składanie maszyny zajmuje aż 5 godzin. Aby coś osiągnąć, trzeba ogromnej pracy i zaangażowania, nic nie przychodzi szybko i łatwo. Następnym punktem spotkania była rywalizacja między zespołem Bartka i zespołem Dominika. Żużlowcy sami wybrali sobie drużyny spośród chętnych uczniów. Wspólnie pokonywali przeszkody. Wreszcie nadszedł moment na zdjęcia i autografy! Sportowcy zawitali również na górny korytarz szkoły, gdzie spotkali się z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej. Bardzo dziękujemy Bartoszowi Smektale i Dominikowi Kuberze za przyjęcie zaproszenia i poświęcony nam czas! Będziemy Wam wytrwale kibicować!

SU i opiekunowie

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 13th.