Strona główna

31 stycznia 2018 - Pasowanie na czytelnika

Drukuj
Utworzono: czwartek, 08, luty 2018 Piotr Strzelczyk

31 stycznia 2018 - Pasowanie na czytelnika-7

W środę 31 stycznia 2018 r. w Zespole Szkól w Jerce odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas I na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona czytelników poprzedzone było wcześniejszą wizytą w bibliotece, podczas której dzieci zapoznały się z biblioteką i jej funkcjonowaniem. Sama uroczystość odbyła się na sali zabaw, na którą przybyły pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami. Niespodzianką dla nich było, przygotowane przez członków koła czytelniczego oraz uczennice gimnazjum, przedstawienie pt. „W Krainie Lodu”. Inscenizacja nawiązywała z jednej strony do znanego filmu animowanego, a z drugiej do zabaw i przyjemności, jakich potrafi dostarczyć zima. Mali widzowie mieli okazję nie tylko oglądać występ swoich starszych koleżanek, ale i włączyć się do muzycznych pląsów i zabaw.
Po przedstawieniu dzieci przypomniały sobie prośby książki, a następnie przyszedł czas na najważniejszy moment imprezy. Pierwszaki z przejęciem powtarzały tekst ślubowania, w którym obiecali że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dla podkreślenia swojej obietnicy, uczniowie podpisali się na planszy z tekstem wypowiedzianego wcześnie ślubowania. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pt. „W królestwie Pani Zimy”.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania i czytania książek, a tym samym do nieustannego rozwijania i doskonalenia umiejętności czytania.


Bibliotekarz Lidia Szczerbal

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 13th.